IPF taisyklės pasaulio čempionatams be specialios aprangos

 

 

Asmeninė apranga

 

Kostiumas (nepagalbinis)

 

Dėvimas triko tipo vientisas (kaip parodyta žemiau paveikslėlyje) kostiumas.

Jis privalo būti iš vientisos elastinės medžiagos ir priglusti prie atleto kūno be jokių laisvumų. Petnešos privalo būti uždėtos ant pečių visų veiksmų atlikimo metu.

 

(a) Kostiumas gali būti bet kokios spalvos ar spalvų.

(b) Ant kostiumo gali būti atleto nacionalinės federacijos ar rėmėjo (žiūrėti IPF techninių taisyklių dalį apie rėmėjų logotipus) ženklas, logotipas, emblema ar atleto vardas.

(c) Kostiumo tarpvietės srityje gali būti du vienodos medžiagos sluoksniai ne didesni nei 12 cm x 24 cm dydžio.

(d) Kostiumas turi turėti kojų klešnes, kurių ilgis turi būti nuo 3 iki 25 cm, matuojant nuo tarpvietės siūlės vidiniu paviršiumi žemyn.

(e) Bet kokie originalaus dizaino taisymai ar manipuliacijos yra draudžiami. Kostiumas privalo būti įsigytas tokio dydžio, koks bus dėvimas.

 

Marškinėliai

 

Standartiniai/įprasti marškinėliai iš medvilnės ar poliesterio, ar medvilnės ir poliesterio derinio privalo būti dėvimi po kostiumu atliekant pritūpimo ir spaudimo veiksmus. Atletai vyrai gali pasirinkti, ar dėvėti marškinėlius atkėlimo veiksmo metu. Atletės moterys marškinėlius privalo dėvėti visuose trijuose veiksmuose.

 

(a) Marškinėliai gali būti bet kokios spalvos ar spalvų bei gali būti oficialūs varžybų, kuriose varžosi atletas, marškinėliai.

(b) Marškinėliai gali būti su atleto šalies, federacijos ar rėmėjo pavadinimais, emblemomis, logotipais (žiūrėti IPF techninių taisyklių dalį apie rėmėjų logotipus).

(c) Marškinėlių rankovės negali būti ilgesnės nei iki alkūnių ar trumpesnės, kad nedengtų deltinio raumens. Rankovių negalima atraitoti. Marškinėlių negalima dėvėti išvirkščiai.

 

Apatinis trikotažas

 

Po kostiumu atletas būtinai turi vilkėti apatines kelnaites arba apatines trumpikes (bet ne boksininko šortus) iš medvilnės, nailono ar poliesterio audinio.

Moterys taip pat gali dėvėti paprastą arba sportinę liemenėlę.

Bet kokie palaikantys apatiniai drabužiai neleistini varžybose pagal IPF taisykles.

 

Kojinės

 

Kojinės gali būti dėvimos.

(a)    Kojinės gali būti bet kokios spalvos ar atspalvio ir gali turėti gamintojo logotipą.

(b)   Kojinių ilgis turi būti toks, kad jos nesiliestų su bintais ar antkeliais.

(c)    Griežtai draudžiama naudoti kojines, pilnai uždengiančias kojas, timpas ir getrus, stipriai priglundančius prie kojų paviršiaus. Blauzdas dengiančios kojinės privalo būti dėvimos, kad uždengtų ir apsaugotų blauzdas per atkėlimo veiksmą.

(d)   Gali būti dėvimos lengvos apsaugos tarp kojinių ir blauzdų.

 

 

Diržas

 

Atletai gali naudoti diržą, kuris turi būti dėvimas ant kostiumo.

Medžiaga ir konstrukcija:

(a)    Diržas gali būti iš odos, vinilo ar kitos panašios nesitampančios medžiagos, vieno ar kelių tarpusavyje susiūtų ar suklijuotų sluoksnių.

(b)   Negali būti jokių papildomų minkštų pamušalų, sutvirtinimų iš kitos medžiagos išorinėje, vidinėje diržo pusėse arba tarp sluoksnių.

(c)    Sagtis tvirtinasi viename diržo gale kniedėmis arba prisiuvama.

(d)   Sagtis gali būti su vienu arba dviem dantimis, arba gali būti su specialiu „greito užsegimo“ mechanizmu. Kilpa diržo galui užkišti tvirtinama šalia sagties kniedėmis arba prisiuvama.

(e)    Ant išorinės diržo pusės galima užrašyti atleto pavardę, šalies ar klubo pavadinimą.

 

Matmenys

  1. Plotis max 10 cm.
  2. Pagrindinės dalies storis max13 mm.
  3. Vidinis sagties plotis max 11 cm.
  4. Išorinis sagties plotis max 13 cm.
  5. Kilpos plotis max 5 cm.
  6. Atstumas tarp diržo galo prie sagties ir kilpos tolimesnio krašto max 25 cm.

.

Avalynė

 

Atlikdami veiksmus, atletai privalo avėti avalynę.

(a)    Pasaulio čempionatuose reikia naudoti batus, sportinius batelius, sunkiosios atletikos, jėgos trikovės batus ar atkėlimo šlepetes. Galima avalynė, skirta patalpų sportui, pvz. imtynių, krepšinio. Žygio batai neleidžiami.

(b)   Apatinė dalis turi būti lygi, be jokių raštų, nelygumų, originalaus dizaino korekcijų. Jokia apatinės pusės dalis negali būti aukštesnė nei 5 cm.

(c)    Laisvi vidiniai padeliai, kurie nėra originali gamyklinė batų dalis, negali būti storesni, nei vienas centimetras.

 

Raiščiai

 

Riešai

  1. Galima dėvėti tik tuos riešų raiščius, kurie yra įtraukti į IPF patvirtintą sąrašą.
  2. Standartinės prakaito juostelės gali būti dėvimos, bet jos negali būti platesnės nei 12 cm. Prakaito juostelių ir riešų raiščių kombinacija draudžiama.
  3. Raiščio plotis nuo riešo vidurio aukštyn ne daugiau kaip 10 cmir ne daugiau kaip 2 cmžemyn ant delno. Bendras plotis ne daugiau kaip 12 cm.

 

Keliai

Gali būti naudojamos medicininės/chirurginės ar sportinės paskirties kelių rankovės, pagamintos iš neopreno (jokios kitos medžiagos iš gumos ar panašios medžiagos nėra leidžiamos), padengto medvilne, poliesteriu ar medicininiu krepu. Vietoj jų gali būti naudojami tradiciniai elastiniai antkeliai. Abiejų kombinacija draudžiama.

 

(a) Kelių rankovės turi būti lengvai apsivelkamos ar neturėti jokios formos suveržimų, pavyzdžiui dirželių, įveriamų virvelių, lipdukų ir panašiai.

(b) Maksimalus ilgis 30 cm, maksimalus storis 7 mm.

(c) Negali viršyti 15 cm virš ir 15 cm žemiau kelio sąnario.

(d) Negali liestis su atleto kostiumu ir kojinėmis.

Tik kelių rankovės ir antkeliai, įtraukti į IPF patvirtintą sąrašą yra leidžiami naudoti!

 

Nykščiai

 

Ant nykščių galima užvynioti du sluoksnius medicininio pleistro.

 

Asmeninės ekipiruotės patikra

 

Techninė ekipiruotės patikra prieš varžybas nevykdoma, tačiau Techninis kontrolierius atidžiai patikrina kiekvieną atletą prieš išleisdamas jį ant pakylos.

Jei atletas dėvi neleistiną ekipiruotę, jis diskvalifikuojamas.

Visa dėvima apranga privalo būti švari, tvarkinga ir nesuplyšusi.

Tokie daiktai kaip laikrodžiai, papuošalai, kapos leidžiami dėvėti.

Taisyklių laikomasi griežtai.