Bir
2017

Pasaulio čempionate Minske pergalingai griaudėjo Lietuvos vardas!

By LJTF 0

Birželio 15-25 dienomis Baltarusijos sostinėje Minske vyko 5-asis Tarptautinės jėgos trikovės federacijos (IPF) Pasaulio Klasikinės jėgos trikovės čempionatas. Tai buvo gausiausias čempionatas federacijos istorijoje – jame varžėsi 868 dalyviai iš 52 Pasaulio šalių. Lietuvą šiame renginyje atstovavo 12 sportininkų.

Paskutinė čempionato diena, birželio 25-oji, į Lietuvos jėgos trikovės istorijos metraščius įrašyta ypač ryškiai. Tądien į kovą stojo Lietuvos jėgos trikovės mega žvaigždė Amandas Paulauskas, kuris po penkerių metų pertraukos grįžo į tarptautinę arena. Dar 2010-2012 metais stebinęs pasaulį, iškovojęs Pasaulio štangos spaudimo čempiono titulą, laimėjęs sidabrą Pasaulio jaunimo bei bronzą Pasaulio jėgos trikovės čempionatuose, savo fanų nenuvylė ir šį kartą.

Svorio kategorijoje iki 120 kilogramų iš viso varžėsi 11 sportininkų, iš kurių du – Dennis Cornelius iš JAV ir Mohammedas Bouafia iš Alžyro kartu yra iškovoję 3 Pasaulio čempionų titulus, o britas Tony Cliffe’as yra dabartinis Europos čempionas. Įtempta kova prasidėjo jau nuo pirmųjų minučių. Pritūpimo su štanga rungtyje šios svorio kategorijos favoritas Dennis Cornelius įveikė 386 kg ir net 9,5 kilogramo pagerino Pasaulio rekordą ir tvirtai išsiveržė į priekį. Mažąjį sidabro medalį šioje rungtyje iškovojo kitas favoritas – M. Bouafia. Amandui pakluso 322,5 ir po šios rungties jis užėmė penktąją vietą.

Antra rungtis – štangos spaudimas atsigulus – buvo daug žadanti Lietuvai, ir A. Paulauskas nenuvylė – jau pačiu pirmuoju savo išėjimu ant pakylos išspaudė 255 kg sveriančią štangą, dviem kilogramais pagerino Pasaulio rekordą ir įsitvirtino pirmoje vietoje. Nepavykus antruoju bandymu dar kartą pagerinti rekordo ir pakelti kartelės iki 260 kilogramų, Amandas Paulauskas parodė nenugalimą kovotojo dvasią ir trečiuoju bandymu įveikė šį svorį, priversdamas visa publiką atsistoti ir aplodismentais palydėti sportininką į užkulisius. Po dviejų rungčių Lietuvos sportininkas iš penktosios vietos pakilo į antrąją ir 20 kilogramų lenkė į trečią vietą nustumtą Alžyro sportininką. Amandui taip pat atiteko ir mažasis aukso medalis šioje rungtyje.

Trečiojoje rungtyje, štangos atkėlime nuo žemės, pirmuoju bandymu Dennis Cornelius iš JAV, įveikęs 317,5 kg svorį, praktiškai užsitikrino Pasaulio čempiono titulą. Tačiau dėl sidabro kova virė iki paskutinės akimirkos. Pirmuoju bandymu Lietuvos atstovas nesunkiai susitvarkė su 317,5 kilogramo, tačiau M. Bouafia atkėlė net 332,5 kg ir sekė įkandin Amando. Antrame rate A. Paulauskas pridėjo dar 17,5 kg (335 kg), o Alžyro sportininkas užsisakė ir gana nesunkiai įveikė 352,5 kg ir priartėjo prie Amando iki 2,5 kg skirtumo. Atrodė, kad trečiame rate reikės žūtbūt įveikti 345 kilogramus, tačiau paskutinę akimirką štanga išslydo Lietuvos sportininkui iš rankų ir teko laukti M. Bouafia atsako. Alžyrietis nusprendė rizikuoti ir bandyti ne tik aplenkti Amandą, tačiau ir apsisaugoti nuo po jo ant platformos turėjusio lipti brito T. Cliffo. Tačiau rizika nepasiteisino – 360 kilogramų štanga buvo per sunki ir jam teko tenkintis bronzos medaliu. O Amandas Paulauskas, surinkęs 917,5 kilogramo, 2,5 kilogramo aplenkė M. Bouafia, 7 kilogramais pagerino Pasaulio klasikinio štangos spaudimo bei Europos jėgos trikovės sumos rekordą, iškovojęs aukso medalį spaudimo veiksme, jėgos trikovės sumoje Lietuvai iškovojo istorinį sidabro medalį!

3

Pasaulio jaunimo čempionu svorio kategorijoje iki 53 kilogramų taip pat iškovojo Egidijus Valčiukas, nepalikęs vilčių savo varžovams – pritūpimo veiksme jis du kartus gerino Pasaulio jaunimo rekordą, dabar jis pasiekė 200 kilogramų ribą. Spaudimo veiksme įveikęs 125 kilogramus, E. Valčiukas pagerino Europos jaunimo rekordą, o sumoje surinkęs 470 kilogramų (atkėlimo veiksme įveikti 145 kg) taip pat pagerino Europos jaunimo rekordą bei tapo Pasaulio jaunimo čempionu.

Dar vieną jėgos trikovės medalį iškovojo Tadas Gečas, pirmą kartą varžęsis veteranų (40-49 metų) amžiaus grupėje svorio kategorijoje virš 120 kg. T. Gečas, pritūpimo veiksme įveikė 290 kg, išspaudė 197,5 kg, atkėlė 330 kg, sumoje surinko 817,5 kg ir iškovojo mažuosius sidabro medalius pritūpimo bei atkėlimo rungtyse bei bronzos medalį jėgos trikovės sumoje.

4

Be aukščiau minėtų sportininkų taip pat sėkmingai pasirodė kitas Lietuvos atstovas Denis Jevdokimov, kuris varžėsi suaugusių svorio kategorijoje iki 83 kg. Tai buvo gausiausiai atstovaujama svorio kategorija, kurioje iš viso varžėsi net 29 sportininkai. D. Jevdokimov, pritūpimo veiksme įveikė 245 kg sveriančią štangą, nustebino pasaulį spaudimo veiksme, kur, įveikęs 190 kilogramų, ir tik dėl nesėkmingai susiklosčiusių aplinkybių neįveikęs 195 kg štangos, iškovojo mažąjį bronzos medalį spaudimo veiksme, nusileisdamas tik šios svorio kategorijos favoritams Brettui Gibbsui iš Naujosios Zelandijos (208,5 kg) bei Ulanui Anuarui iš Kazachstano (192,5 kg). Atkėlimo veiksme sportininkas iš Lietuvos susitvarkė su 260 kilogramų, sumoje surinko 695 kilogramus ir užėmė garbingą 12 vietą tarp 29 atletų iš 24 šalių.

Kitų Lietuvos sportininkų pasiekimai:

Dolora Ramanauskaitė – jaunių svorio kategorija iki 63 kg – užtikrinta penktoji vieta tarp 11 sportininkių; (122,5+65+145=332.5)

Viktorija Nikolenkaitė – jaunimo iki 52 kg – 7 vieta;

Simona Bakšytė – jaunimo iki 63 kg – 14 vieta;

Ignas Karaliūnas – Jaunių svorio kategorija iki 74 kg – ketvirta vieta;

Pasaulio jaunių štangos spaudimo čempionas Kęstutis Šiaučiūnas – jaunių svorio kategorija iki 93 kg – 7 vieta;

Paulius Pupinis – jaunimo sv. kat. iki 74 kg – 7 vieta. Šioje kategorijoje dešimtą vietą užėmė kitas sportininkas iš Lietuvos Albertas Motiečius;

Rokas Černiauskas – jaunimo sv. kat. iki 93 kg – 11 vieta;

Jokūbas Stasiulis –šių metų Europos čempionas užėmė 8 vietą tarp 13 sportininkų jaunimo svorio kategorijoje iki 105 kg. J.Stasiulis iškovojo mažąjį aukso medalį spaudimo veiksme (200 kg).

Sveikiname sportininkus, jų trenerius, dėkojame už įdėtas titaniškas pastangas, kad šie rezultatai taptų realybe. Linkime nenuleisti rankų tiems, kuriems šį kartą nepavyko pasirodyti, kaip tikėjotės, sunkus darbas visuomet atsiperka ir mes net neabejojame, kad, pasimokę iš savo klaidų, ateityje parodysite dar aukštesnio meistriškumo rezultatus.