Geg
2018

Lietuvos sportininkų sėkmė Europos jėgos trikovės čempionate

By LJTF 0

2018 m. gegužės 06 – 12 dienomis Pilzeno mieste, Čekijoje įvyko Europos jėgos trikovės čempionatas, kuriame Lietuvos garbę sėkmingai gynė keturi sportininkai jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse.

Jaunių amžiaus grupėje startavo kuršėniškiai Tadas Kirjanas ir Lukas Kačinskas bei rokiškėnas Nojus Čypas.

Svorio kategorijoje iki 53 kg čempiono titulą iškovojo Tadas Kirjanas. Tadas atsistojo su 95 kg sveriančia štanga, gulint išspaudė 70 kg ir, atkėlęs 135 kg, trikovės sumoje iškėlė 300 kg.

Svorio kategorijoje iki 74 kg rungęsis Lukas Kačinskas, trikovės sumoje iškėlęs 605 kg, iškovojo bronzos medalį. Lukas atsistojo su 230 kg sveriančia štanga ir šioje rungtyje iškovojo antrąją vietą. Spaudimo veiksme jis išspaudė 135 kg, o atkėlimo veiksme iškovojo pirmąją vietą atkėlęs 240 kg. Abu sportininkai yra trenerio Antano Griciaus auklėtiniai.

Svorio kategorijoje iki 66 kg čempiono titulą iškovojo Romualdo Keniausio auklėtinis Nojus Čypas, trikovės sumoje iškėlęs 593 kg. Nojus pirmas buvo pritūpimo veiksme, įveikęs 200 kg sveriančią štangą. Antrąją vietą jis iškovojo spaudimo veiksme išspaudęs 132,5 kg. Atkėlimo veiksme, atkėlęs 260,5 kg sveriančią štangą, Nojus ne tik buvo pirmas šiame veiksme, bet ir pasiekė naują Europos jaunių atkėlimo rekordą! Tuo pačiu sportininkas pagerino ir Lietuvos jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų atkėlimo rekordus bei jaunių trikovės sumos rekordą. Absoliučioje jaunių amžiaus grupės įskaitoje Nojus Čypas iškovojo antrąją vietą.

Jaunimo amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 83 kg bronzos medalį iškovojo Juozo Buitkaus auklėtinis Klaudijus Malevskis, trikovės sumoje iškėlęs 775 kg. Klaudijus atsistojo su 292,5 kg bei atkėlė 250 kg. Spaudimo veiksme išspaudęs 232,5 kg, Klaudijus iškovojo pirmąją vietą. Klaudijus Malevskis pasiekė naujus Lietuvos jaunimo rekordus pritūpimo, trikovės spaudimo ir spaudimo veiksmuose bei trikovės sumoje ir suaugusiųjų amžiaus grupės trikovės spaudimo rekordą.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius su puikiais pasiekimais!